INTERIER RODINNÉHO DOMU U PRAHY

MÍSTO:     BABICE, STŘEDOČESKÝ KRAJ
ROK:        2019
FÁZE:       STUDIE

Pro mladou rodinu, která obývá rodinný dům v obci Babice, jsme navrhli kompletní rekonstrukci interiéru. Požadavkem investorů byl funkční a útulný prostor, vhodný jak pro rodinu, tak i pro návštěvy.

V  interiéru jsme využili jednotné materiály jako je dubová dýha či stěrka v pískovém zbarvení. Barevnost byla laděna do zemitých odstínů s občasným barevným akcentem. Majitelé jsou vášnivými cestovateli, proto bylo nutné vytvořit také důstojná místa pro výstavu artefaktů a suvenýrů z cest.

V hlavním obytném prostoru mělo dle požadavků vzniknout jednak místo vhodné pro večírky, jednak audivizuální kout s promítacím plátnem. Interiéru proto dominuje kuchyňská linka s ostrůvkem v tmavě zeleném odstínu a barovým sezením, které umožňuje pohodlné sledování promítacího plátna a je středobodem setkávání.

Pokoje v patře jsou taktéž řešeny ve výše zmíněných materiálech, disponují velkým množstvím úložných prostor a důraz byl kladen na ladnost interiérů. Dětské pokoje byly navrženy s myšlenkou na dlouhodobou využitelnost a variabilitu prostor podle věku dětí.

VIZUALIZACE: Prague Based, www.praguebased.com