ZAHRADNÍ ÚPRAVY PŘELOUČ

MÍSTO:     PŘELOUČ, PARDUBICKÝ KRAJ
ROK:        2018-2019
FÁZE:       REALIZOVÁNO

Pro soukromého investora jsme v rámci rozšíření částečně svažité zahrady u rodinného domu navrhli sezónně využívanou garáž spojenou s krytým altánem se zázemím. Díky návrhu došlo k rozšíření pobytového prostou, který na výškové úrovni navazuje na rodinný dům.

Navržený krytý altán s garáží v betonové stěrce plynule přechází do opěrných zdí vytvářejících stupňovité atrium. Stupňovitost rozšiřuje pobytový prostor na nižší úrovni zahrady a zároveň zpřístupňuje navazující ovocnou zahradu. Spojením garáže a krytého zahradního altánu a jejich částečného zapuštění do terénu bylo dosaženo maximálně možného zapojení stavby do svahu, současně byla zachována vhodná poloha objektu s ohledem na jeho využití. Úpravy svahu a garáž jsou záměrně koncipovány jako nerušící, nenápadné, aby příliš nekonkurovaly stávající stavbě rodinného domu.

Část venkovního altánu je maximálně otevřena do zahrady, pevná střecha poskytuje dostatečnou ochranu před přehříváním. Stupňovité “atriové” úpravy zahrady kolem altánu s garáží podporují pocit intimity a chrání před pohledy z okolí.