REKREAČNÍ CHATA JANSKÉ LÁZNĚ

MÍSTO:     JANSKÉ LÁZNĚ, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
ROK:        2018
FÁZE:       STUDIE

Pozemek s objektem určeným k demolici se nachází v Krkonošském národním parku v rozvolněné zástavbě horských chat na okraji obce Jánské Lázně na svahu Černé hory.

V rámci konceptu jsme se snažili respektovat původní architekturu oblasti a celkový ráz Krkonošské krajiny (volně stojící chaty ve svahu). Návrh res­pektuje tradiční tvarosloví a převádí ho do moderní formy: sedlová střecha, horizontálně oddělené přízemí a podkroví ve štítě, zápraží, dřevěný obklad fasády. Východní, nejvíce viditelná, strana budovy navazuje na vzhled původního objektu. Na části fasády zápraží je využito typického fošnového obložení pro zdůraznění centrálního prvku, nacházejícího se v interiéru domu. Velkorysé kryté zápraží, které lze propojit francouzskými okny s vnitřními společenskými prostory, nabízí výhledy do krkonošské krajiny.

Interiér budovy je funkčně zónován na suterénní technické podlaží s garážemi (zapuštěné do svahu), přízemím se společenským a obývacím prostorem a soukromé podkroví s pokoji a koupelnami. Skrze zóny prochází centrální vertikální prvek obsahující schodiště a zázemí domu.